fulltext

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Realizované akce

Realizované akce

NÁDOBY NA SBĚR POTRAVINÁŘSKÉHO TUKU A OLEJE - únor 2019

popelnice na potravinářský olejDne 14. 2. 2019 byly na sběrná místa u obchodů Hruška a Na domečku umístěny nádoby na sběr opotřebeného potravinářského oleje a tuku. V této souvislosti prosíme všechny občany, kteří budou těchto služeb využívat, aby vkládali do nádob pouze určený odpad, tzn. potravinářské tuky a oleje a nikoliv oleje motorové. Do popelnic patří potravinářské tuky a oleje (tuhé i tekuté) v uzavřených plastových obalech. Prosím mějte na paměti, že s takto sesbíraným tukem je dále manipulováno a že zpracovatelská linka je přizpůsobena právě takovým obalovým materiálům a proto není vhodné používat jiné obaly např. skleněné či kovové. Prosíme také, aby obaly byly řádně uzavřeny, aby nedocházelo ke zbytečnému vytékání tuků, což by sebou zejména v letních obdobích mohlo přinést nežádoucí vedlejší účinky.

Proč separovat tuky?

„Tuky a oleje do kanalizace nepatří!!! Po ochlazení odpadní vody v kanalizaci, dojde k vysrážení tohoto odpadu a postupně k jeho zanesení, respektive zalepení odpadních systémů v domácnostech a následně ve veřejné síti. Pokud bude tento odpad končit tím, že vysmažený olej a tuk bude vyléván do WC, výlevek a dřezů v domácnostech, je nanejvýš pravděpodobné, že nastane dříve či později havarijní stav na celé kanalizaci. Kanalizace bude neprůchodná. Tuky se v kanalizaci také částečně rozkládají, tím vznikají mastné kyseliny a ty zvyšují korozi stěn kanalizačního potrubí. Současnou kombinací nečistot v odpadních vodách, kde se střetávají vody z mycího procesu (zbytky jídel, tuky, cukry apod.), pracího procesu (prací prostředky) a splaškové vody, vzniká pozitivní prostředí pro výše uvedený problém.“ 

Zdroj: http://projektpromestaaobce.cz/file/texty/zakladni_informace_o_projektu_pro_mesta_a_obce.pdf

 

REKONSTRUKCE KOTELNY ZŠ PUSTIMĚŘ č. p. 207 - prosinec 2018

Tři původní plynové teplovodní kotle již nesplňovaly podmínky pro provoz slučující se s trvale udržitelným rozvojem. Proto byly vyměněny za nové dva plynové stacionární kondenzační kotle. Výměna topného zdroje byla prováděna za plného provozu školy. Výběrové řízení na dodavatele vyhrála vyškovská firma TRASKO, a.s. Práce byly ukončeny 15. prosince 2018. Celkové náklady byly ve výši 1.771.599,40,-Kč.

 

stará kotelna

ROZŠÍŘENÍ KAPACITY MŠ

rozšíření mš.jpg

POŘÍZENÍ DOPRAVNÍHO AUTOMOBILU PRO HASIČE

Dopravní automobil.jpg

REKONSTRUKCE KOTELNY ZŠ PUSTIMĚŘ č. p. 207