fulltext

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31
ANKETA-POJMENOVÁNÍ ULICE V. ETAPA
1
ANKETA-POJMENOVÁNÍ ULICE V. ETAPA
2
ANKETA-POJMENOVÁNÍ ULICE V. ETAPA
3
13. zasedání Zastupitelstva obce Pustiměř
4 5
SBĚR NEBEZPEČNÉHO ODPADU
IV. NOČNÍ SOUTĚŽ MLADÝCH HASIČŮ V POŽÁRNÍM SPORTU
6
7
DOTAZNÍK - PROGRAM ROZVOJE OBCE 2021-2026
8
DOTAZNÍK - PROGRAM ROZVOJE OBCE 2021-2026
9
DOTAZNÍK - PROGRAM ROZVOJE OBCE 2021-2026
10
DOTAZNÍK - PROGRAM ROZVOJE OBCE 2021-2026
11
DOTAZNÍK - PROGRAM ROZVOJE OBCE 2021-2026
12
DOTAZNÍK - PROGRAM ROZVOJE OBCE 2021-2026
13
DOTAZNÍK - PROGRAM ROZVOJE OBCE 2021-2026
ZRUŠENO-TANEČNÍ VEČER S HVĚZDAMI ŠLÁGR TV
14
DOTAZNÍK - PROGRAM ROZVOJE OBCE 2021-2026
15
DOTAZNÍK - PROGRAM ROZVOJE OBCE 2021-2026
16
DOTAZNÍK - PROGRAM ROZVOJE OBCE 2021-2026
17
DOTAZNÍK - PROGRAM ROZVOJE OBCE 2021-2026
18
PODZIM - ZIMA BAZÁREK
DOTAZNÍK - PROGRAM ROZVOJE OBCE 2021-2026
19
Noční soutěž Radslavice
PODZIM - ZIMA BAZÁREK
DOTAZNÍK - PROGRAM ROZVOJE OBCE 2021-2026
20
PODZIM - ZIMA BAZÁREK
DOTAZNÍK - PROGRAM ROZVOJE OBCE 2021-2026
21
DOTAZNÍK - PROGRAM ROZVOJE OBCE 2021-2026
22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Články z akcí

Články z akcí 

Cyklovýlet k biotopu v Otaslavicích

Ve spolupráci obcí Pustiměř, Drysice, Podivice, Radslavice a Zelená Hora se v sobotu 27. června uskutečnil cyklovýlet ke koupacímu biotopu do Otaslavic. Výletu se zúčastnilo kolem 90 cyklistů, kteří najeli asi 28 km. Zakončení akce proběhlo v Zelené Hoře, kde bylo připraveno chutné občerstvení včetně grilované kýty a specialit z udírny, pro děti skákací hrad a opékaní špekáčků. Poděkování patří všem organizátorům a účastníkům výletu. Věříme, že se akce líbila a plánujeme v obdobných akcích společně pokračovat.

Mgr. Vlastimil Smékal, starosta

Cyklovýlet do OtaslavicCyklovýlet do Otaslavic


Sbírka pro Diakonii 

Dne 13. 6. 2020 se v prostorách dvora zázemí obecního úřadu na č. p. 101 uskutečnila sbírka pro Diakonii Broumov, sociální družstvo, jejímž předmětem činnosti je obecně prospěšná činnost směřující na podporu sociální soudržnosti za účelem pracovní a sociální integrace znevýhodněných osob do společnosti, zejména v oblasti vytváření pracovních příležitostí, vzdělávání, bydlení a trvale udržitelného rozvoje. 

O sbírku byl mezi našimi občany velký zájem, o čemž svědčí velké množství darovaných věcí. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a něco nepotřebného darovali potřebným.

Mgr. Lukáš Peška, místostarosta

Diakonie-sbírkaDiakonie-sbírka


100. výročí narození kardinála Špidlíka, čestného občana Pustiměře

Dne 17. prosince uplynulo 100 let od narození světoznámého teologa, Tomáše kardinála Špidlíka. Kardinál Špidlík poctil naši obec svou návštěvou u příležitosti žehnání obnovených kulturních památek ve dnech 6. a 7. srpna 2005. Při této události mu bylo uděleno čestné občanství a předán klíč, který symbolizoval otevřenost bran obce a srdcí všech občanů Pustiměře.

Kardinál Špidlík zemřel v Římě 16. dubna 2010. Jeho tělo je podle jeho přání uloženo ve velehradské bazilice.

Jeho památku uctili na tomto památném místě i zástupci naší obce.

Čest jeho památce.

Mgr. Vlastimil Smékal, starosta

Starosta naší obce Vlastimil Smékal u kardinálova sarkofágu.Sarkofág kardinála Špidlíka ve velehradské bazilice.


První pomoc aneb Od odřeného kolene až po resuscitaci

Během podzimního odpoledne se v místní Restauraci Adélka uskutečnila přednáška na téma První pomoc. Účast předčila všechna očekávání, sychravý den se rozhodlo naučně si zpříjemnit kolem padesáti občanů nejen z naší obce.

Na přednášce jsme se dozvěděli, jak správně poskytnout PP v běžných i krizových situacích, se kterými se můžeme během našeho života střetnout. Pro zájemce zde byla i možnost praktického vyzkoušení masáže srdce na cvičících figurínách. Děkujeme magistře Šárce Trávníčkové za předání doslova život zachraňujících vědomostí a zkušeností!

                                                                                                                                                                   Za kulturní komisi, Nikol Trávníčková

75650492_2521679571452557_9025928653636108288_o (1).jpgPrvní pomoc aneb Od odřeného kolene až po resuscitaci

První pomoc aneb Od odřeného kolene až po resuscitaciPrvní pomoc aneb Od odřeného kolene až po resuscitaci


Výlet pro děti do Kroměříže

V úterý 29. 10. 2019 pořádalo MC Pustiměř  výlet do Kroměříže. Akce byla určena pro děti z Pustiměře, které chodí do 1. – 3. třídy. Letos to byl již druhý výlet pro děti v době vedlejších prázdnin. Finančně akci podpořilo MC za výrazného přispění obce Pustiměř. Zúčastněným MC uhradilo vstup do Muzea filmových legend, obec uhradila autobus a velkou část oběda. Rodiče dopláceli jen 100 Kč (vstup do zrcadlového labyrintu, pojištění, min. příspěvek na oběd). O děti se starali dobrovolníci z MC Pustiměř (Jana Červíková, Monika Kurková, Darina Pospíšilová a Bronislav Kurka), kteří jim věnovali den své dovolené, za což jim děkujeme.  

Ráno jsme se scházeli již od 6:30 v místní sokolovně. V 8:30 jsme vyrazili na cestu. Nejdříve jsme se pobavili v zrcadlovém labyrintu. Děti si vyzkoušely lehčí i těžší variantu. Potom nás autobus dopravil do Muzea filmových legend. Zde jsme si prohlédli modely postav z různých filmů. Některé byly i v životní velikosti. Děti nejvíce zaujala hororová sekce. Měly zde možnost koupit si drobné suvenýry. Po návratu do Pustiměře jsme poobědvali v místní restauraci Adélka. Děkujeme zaměstnancům Adélky, že se o tak početnou skupinu tvořenou převážně dětmi, výborně postarali.

Část dětí odešla po obědě přímo od restaurace domů. Ostatní se ještě přesunuli do sokolovny, kde si je rodiče postupně vyzvedávali. Pro děti byl výlet velkým zážitkem a už nyní plánujeme obdobnou akci pro příští rok (velikonoční prázdniny).

                                                                                                                                                Mgr. Monika Kurková, MC Pustiměř

Výlet pro děti do KroměřížeVýlet pro děti do Kroměříže


Expedice Melice

V sobotu 19.10. se během odpoledne uskutečnila komentovaná archeologická procházka na Melický hrad. Akci, pod názvem Expedice Melice, pořádalo Muzeum Vyškovska a naše obec přispěla bohatým občerstvením. Zájem o akci předčil všechna očekávání, výpravy se zúčastnilo přes 100 lidí všech věkových kategorií. Expedice se uskutečnila k příležitosti Mezinárodního dne archeologie. Kromě informací o Melickém hradu, jsme nabyli poznatky i o rotundě sv. Pantaleona.

Zájemci o historii, kteří propásli tuto archeologickou výpravu, nemusí být však smutní. Muzeum Vyškovska pořádá v příštím týdnu přednášku o hradu Melice, která se uskuteční

ve středu 30.10. v 17 hod v 1. patře výstavního sálu vyškovského muzea.

Děkujeme Muzeu Vyškovska za přínosnou akci v naší obci.

Velké díky patří i všem dobrovolníkům, kteří se postarali o plné žaludky účastníků.

 

                                                                                                                                 Za kulturní komisi Nikol Trávníčková

 

Expedice MeliceExpedice Melice


Proběhl první ročník fotosoutěže Vyfoť Pustiměř

V průběhu letního období proběhl první ročník fotosoutěže Vyfoť Pustiměř! Soutěž byla koncipována elektronicky a byla rozdělena do dvou částí. První část byla orientována na registraci fotek. Zaslat  fotografii mohl kdokoliv, soutěže se tudíž mohli zúčastnit i sousedé z okolních obcí a měst. V druhé části, která probíhala celý srpen, byly fototgrafie zviditelněny a otevřeno hlasování. Snímky byly zveřejněny pouze pod čísly, nikoliv pod jmény soutěžících. Výsledky byly vyhlášeny na Pivním fesťáku, který se konal 14. září za hasičskou zbrojnicí. Při této příležitosti byly předány i ceny výhercům.

Velké díky patří Pavlu Polišenskému, který zajistil fotoweb, p. Koutníčkovi, který do soutěže věnoval poukaz letu nad Pustiměří a v neposlední řadě i obci Pustiměř, která zajistila ceny pro 2, 3. a 4. místo. V následujících letech se můžete těšit na další ročníky fotosoutěže s určitou tématikou. Fotografie je možné si prohlédnout na stránkách: www.fotosoutezpustimer.eu, výherní snímky budeme moci zhlédnout i v místní Restauraci Adélka.

 Děkujeme všem zúčastněným a výhercům gratulujeme!

  1. Monika Jelínková (Poukaz: Let nad Pustiměří)
  2. Alena Adamcová (Poukaz k fotografce Janě Musilové)
  3. Šárka Trávníčková (Poukaz do Fotolabu)

 Cena kulturní komise:

  1. Petra Provazníková (Poukaz do Restaurace Adélka)

 

Focení zdar!

                                                                                                              Za kulturní komisi Nikol Trávníčková      


První pivní fesťák

V Pustiměři se konal první pivní “Fesťák”. Akce to byla opravdu vydařená. Počasí nám přálo. Kapely byly úžasné a celková nálada lidí byla pozitivní. Dobrá věc se podařila. Událost to byla nevídaná a v naší obci úplně nová. Pivo je nejoblíbenější nápoj Čechů. I tak nás celková účast lidí mile překvapila. Ochutnali jsme několik dobrých druhů. Vypili jsme 2000 piv :-).

Akci zorganizovala naše kulturní komise. Vše za velké podpory obce. Za tuto chceme poděkovat. Vážíme si důvěry, kterou do nás obec vložila. Věřím, že jsme nezklamali.

Chtěl bych poděkovat všem spolkům, které se na organizaci podílely. (Hasiči, FK Pustiměř, Mateřské centrum). Děkujeme kapelám a DJ. Díky i vám všem ostatním za pomoc.

Budeme se těšit na příští ročník.

  Za kulturní komisi předseda, Michael Smejkal

                                                                                                                                                                     

první pivní “Fesťák”PRVNÍ PIVNÍ FESŤÁK

první pivní “Fesťák”PRVNÍ PIVNÍ FESŤÁK


LETNÍ KINO 

V pátek 5. 7. se poprvé v naší obci uskutečnilo promítání letního kina. Diváci měli možnost v areálu za hasičkou zhlédnout v současnosti velmi populární hudební film Bohemian Rhapsody. Areál byl veřejnosti otevřen již od 20.h, kdy byla možnost obsadit vhodná strategická místa a zakoupit si občerstvení. Zhruba ve 22h se začalo promítat. Představení trvalo přes 2 hodiny, tzn. končilo až po půlnoci, ale všichni přítomní se výborně bavili. Organizátory potěšila hojná divácká účast.

Velké poděkování patří p. Zuzaně Štroblíkové, která celou akci zajišťovala (občerstvení i promítání) a všem, kteří jí pomáhali.

promítání letního kina

Kulturní komise


STAVĚNÍ A KÁCENÍ MÁJE

Májový měsíc byl v Pustiměři zahájen tradičním stavěním máje.  Akce se stala za předešlé roky oblíbenou, a tak i letos Vás přišlo hodně. Samotné stavění je vyvrcholením celého dne. Není již atraktivní jako dříve, kdy se stavělo za pomocí několika tyčí, ale přesto i nakladač pana Pospíšila má své kouzlo. Je samozřejmě bráno s mírnou nadsázkou. Na akci jsme připravili několik soutěží pro naše nejmenší. Objednali skákací hrad.

STAVĚNÍ MÁJEPro ty větší pak byly připraveny jiné atrakce. Proběhla tombola již s tradičními cenami. Točilo se pivo, na grilu se usmíval vepřový steak. Nechyběly tradiční klobásky. Pro děti jsme zdarma připravili pohoštění v podobě špekáčků.

Akce opět propojila naše místní organizace. Hlavním pořadatelem byl FK Pustiměř. Zapojili se však, a velkou mírou pomohli, i hasiči Pustiměř a MC Pustiměř. Zapojili se dokonce i někteří zastupitelé naší obce. Akci pomohla připravit naše kulturní komise, která řešila přípravu napříč jednotlivými organizacemi.

Pod hlavičkou kulturní komise se pak konalo i kácení máje. Šlo o akci zcela novou. Byl to kalendářně den dětí, a tak jsme pro naše menší chtěli připravit opět něco nového, něco zcela netradičního. Ve spolupráci s obcí se podařilo zajistit, aby na hřiště dorazila vojenská technika. Děti i dospělí si mohli nejen prohlédnout, ale zakusit jaké to je, když se bojový stroj rozjede v plné své síle. Hry pro děti i dospělé byly opět součástí tohoto dne. 

Závěrem akce jsme pak poslali naši máj k zemi a uzavřeli tímto náš májový měsíc.

Na obou těchto akcích panovala dobrá nálada. Budeme se tak těšit příští rok.

Všem organizátorům a pomocníkům děkujeme za pomoc.

video ZDE, foto ZDE

Michael Smejkal, předseda kulturní komise


VÝLET PRO DĚTI DO SLOUPSKO-ŠOŠŮVSKÝCH JESKYNÍ

Skupinové foto před jeskyní

Ve čtvrtek 18. 4. 2019 pořádalo MC Pustiměř  výlet do Sloupsko – šošůvských jeskyní. Akce byla určena pro děti z Pustiměře, které chodí do 1. – 3. třídy. Prvotním motivem bylo, aby rodiče v době velikonočních prázdnin nemuseli řešit hlídání svých malých dětí. Finančně akci výrazně podpořila obec Pustiměř – zúčastněným dětem uhradila cestu a téměř celý oběd. Rodiče dopláceli jen 100 Kč (vstup, pojištění, min. příspěvek na oběd). O děti se starali dobrovolníci z MC Pustiměř (Jana Červíková, Simona Horáková, Monika Kurková, Darina Pospíšilová a Bronislav Kurka), kteří jim věnovali den své dovolené, za což jim děkujeme. 

Absolvovali jsme kratší prohlídku jeskyně (asi 70 minut). Kromě krápníkové výzdoby jsme zahlédli netopýry, zažili ,,jeskynní tmu‘‘ a vyzkoušeli akustiku. Na konci prohlídky jsme zhlédli krátký film o lovcích mamutů. Po návratu do Pustiměře jsme měli v místní restauraci Adélka zajištěný oběd. Všichni si pochutnali na vývaru a kuřecím řízku s bramborem. Děkujeme zaměstnancům Adélky, že se o tak početnou skupinu tvořenou převážně dětmi, výborně postarali.

Pro děti byl výlet velkým zážitkem a už nyní plánujeme obdobnou akci v době podzimních prázdnin.

MC Pustiměř


PŘEDNÁŠKA OBČAN A PRÁVO

občan a právo

V úterý 9. 4. se v místní Restauraci Adélka uskutečnila první z cyklu přednášek pro občany.  V rámci prvního setkání jsme se nejdříve seznámili se základy dědického práva a také jsme nabyli kontaktů, na které se v případech přepisu majetku můžeme obrátit. Vyjasnili jsme si také základní pojmy týkající se této problematiky jako je např. datová schránka, zůstavitel, třídy dědiců apod. Dále jsme se dozvěděli o některých aspektech nakládání s naším majetkem- darování, úplatný převod nemovitosti, vydědění nebo o společném jmění manželů. Děkujeme naši zastupitelce Mgr. Kláře Gottwaldové, MBA., že se ujala první přednášky a poskytla právnické rady spoluobčanům.

Na podzim nás čeká další z cyklu přednášek, tentokrát ale z oblasti zdravotnictví na téma První pomoc.

...Může se to stát komukoliv.... úraz dítěte, infarkt, mrtvice, autonehoda ... V případě otázky života jde o vteřiny a je třeba umět správně reagovat, tak neváhejte a přijďte. K dispozici budou i figuríny, na kterých si lze prakticky vyzkoušet KPR.

Za kulturní komisi obce Pustiměř

Nikol Trávníčková 


DIVADLO "TLUSTÝ PRADĚDEČEK"

V sobotu 6. 4. jsme měli možnost v místní sokolovně zhlédnout pohádku Tlustý pradědeček. Nastudovali ji ochotníci divadla Haná z Vyškova a byla zpracována na motivy pohádky Josefa Čapka z knihy Devatero pohádek. Původně sice byla určena dětem, ale výborně se při ní bavili i dospělí diváci. Představení, které trvalo téměř 1, 5 hodiny, bylo plné písniček a humoru. Herci dokázali publikum poutavě zaujmout. Diváci je za to odměnili velkým potleskem. Na závěr se herci s malými diváky ochotně vyfotili. Jediným negativem na pořádané akci byla velmi malá divácká účast.

pradědeček-skupinapradědeček_zbyňa


OSTATKY 2019

Dne 2. a 3. 3. 2019 proběhly v naší obci tradiční Ostatky. Přestože se nacházíme v tzv. moderní době, je o tuto akci stále velký zájem. Akce sama o sobě je největší a hlavně nejdelší. Snažíme se tuto tradici co nejvíce zachovat, ale i tak se nevyhneme modernizaci. Ostatky zorganizoval místní fotbalový klub FK Pustiměř. Na akci se podílela i obec, která byla spolupořadatelem. Vše za podpory mateřského centra.

Dědina nás přivítala s otevřenou náručí. Velice si vážíme dobrých lidí, kteří s námi tento svátek oslavili. Byli jsme až překvapeni, jaké pohoštění pro nás někteří spoluobčané připravili. Všem upřímně děkujeme za milé přijetí.Ostatníci před Sokolovnou

Na dva dny se stala obec naším útočištěm. Přestože máme své dvoudenní zákony, ctíme pořádek a na tento dohlíželo již tradiční trio policajtů (Zdeněk Šedovič, Radim Krampl a Jiří Snídal). 

Hlavními osobami jsou při tomto svátku stárci. Opět jsme vsadili na osvědčenou kvalitu a vytvořili spolehlivé páry. 

První dvojicí a hlavními stárky byli Kristýna Hučíková a Martin Maděra. Tito měli povinnost největší. Střežit naše právo.

Druhou dvojici, neméně důležitou, vytvořili Andrea Holubová a Jan Brandýs. Často označováni “Kasa”. Tato dvojice hlídala naše poklady v podobě vybraných peněz.

Údernou třetí dvojici vytvořili Nikol Trávníčková a Patrik Krampl. Slovo úderné zde není náhodné. Patrik vyplácel “neukázněné narušitele” našich Ostatků.

O dostatek alkoholu se pak starali tři hlavní sklepníci. (Marek Kalvaster, Radek Kavečka a Michael Smejkal). Za zmínku možná stojí říct, že za sobotní průvod obcí, odpolední a večerní zábavu jsme spotřebovali 35 litrů slivovice. 

Mimo tyto hlavní účastníky se na pořádání akce podílelo mnoho jiných lidí. Do krojů se tak oblékl nevídaný počet dobrovolníků. Bylo úžasné sledovat roj krojovaných, jak se šine obcí. Bylo nás téměř 50. Do průvodu se pak zapojily již tradičně masky.

Ostatky se zkrátka vyvedly. Jsme rádi, že jsme vás mohli pobavit a já doufám, že za dva roky si opět všichni řekneme: „Čí só ostatky?“ 

Všem patří velký dík. Nerad bych na někoho zapomněl. Proto zvolím obecnou frázi. Všem, kteří svojí činností přispěli k tomu, aby mohly Ostatky v této velikosti proběhnout, děkujeme. Vážíme se Vaší pomoci.

Zde malá ukázka našeho svátku.

https://www.youtube.com/watch?v=akaaaNKkO_I

 Michael Smejkal, předseda kulturní komise


OBECNÍ PLES 2019

V sobotu 2. února se v zaplněném sálu místní sokolovny konal další ročník tradičního obecního plesu. Tak jako v posledních letech byla spoluorganizátorem pustiměřská základní a mateřská škola.

Ples byl zahájen povedeným předtančením žáků 8. a 9. ročníku, kteří pod vedením paní učitelky Simony Štulové předvedli přítomným moderní verzi polonézy.

K tanci a poslechu hrála po celý večer kroměřížská hudební skupina Classic, která zde už v minulosti několikrát vystupovala.

Tradičně bohatá tombola, která nabídla téměř 150 cen, lákala návštěvníky k zakoupení výherních losů. Poděkování patří všem sponzorům, kteří se na ní podíleli.

Všem návštěvníkům plesu patří poděkování za vytvoření hezké a milé atmosféry.

Mgr. Vlastimil Smékal, starosta