fulltext

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Divadlo Apollo v Sokolovně
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29
Jarmark – Zelená Hora
30
Čertoviny za hasičkou
1
Vánoční jarmark v Sokolovně
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Články z akcí

Články z akcí

Proběhl první ročník fotosoutěže Vyfoť Pustiměř

V průběhu letního období proběhl první ročník fotosoutěže Vyfoť Pustiměř! Soutěž byla koncipována elektronicky a byla rozdělena do dvou částí. První část byla orientována na registraci fotek. Zaslat  fotografii mohl kdokoliv, soutěže se tudíž mohli zúčastnit i sousedé z okolních obcí a měst. V druhé části, která probíhala celý srpen, byly fototgrafie zviditelněny a otevřeno hlasování. Snímky byly zveřejněny pouze pod čísly, nikoliv pod jmény soutěžících. Výsledky byly vyhlášeny na Pivním fesťáku, který se konal 14. září za hasičskou zbrojnicí. Při této příležitosti byly předány i ceny výhercům.

Velké díky patří Pavlu Polišenskému, který zajistil fotoweb, p. Koutníčkovi, který do soutěže věnoval poukaz letu nad Pustiměří a v neposlední řadě i obci Pustiměř, která zajistila ceny pro 2, 3. a 4. místo. V následujících letech se můžete těšit na další ročníky fotosoutěže s určitou tématikou. Fotografie je možné si prohlédnout na stránkách: www.fotosoutezpustimer.eu, výherní snímky budeme moci zhlédnout i v místní Restauraci Adélka.

 Děkujeme všem zúčastněným a výhercům gratulujeme!

  1. Monika Jelínková (Poukaz: Let nad Pustiměří)
  2. Alena Adamcová (Poukaz k fotografce Janě Musilové)
  3. Šárka Trávníčková (Poukaz do Fotolabu)

 Cena kulturní komise:

  1. Petra Provazníková (Poukaz do Restaurace Adélka)

 

Focení zdar!

                                                                                                              Za kulturní komisi Nikol Trávníčková

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                                                                                                       

PRVNÍ PIVNÍ FESŤÁK

V Pustiměři se konal první pivní “Fesťák”. Akce to byla opravdu vydařená. Počasí nám přálo. Kapely byly úžasné a celková nálada lidí byla pozitivní. Dobrá věc se podařila. Událost to byla nevídaná a v naší obci úplně nová. Pivo je nejoblíbenější nápoj Čechů. I tak nás celková účast lidí mile překvapila. Ochutnali jsme několik dobrých druhů. Vypili jsme 2000 piv :-).

Akci zorganizovala naše kulturní komise. Vše za velké podpory obce. Za tuto chceme poděkovat. Vážíme si důvěry, kterou do nás obec vložila. Věřím, že jsme nezklamali.

Chtěl bych poděkovat všem spolkům, které se na organizaci podílely. (Hasiči, FK Pustiměř, Mateřské centrum). Děkujeme kapelám a DJ. Díky i vám všem ostatním za pomoc.

Budeme se těšit na příští ročník.

                                                                                                               Za kulturní komisi předseda, Michael Smejkal

                                                                                                                                                                     

WhatsApp Image 2019-09-15 at 13.38.41.jpegWhatsApp Image 2019-09-15 at 13.27.56.jpeg

IMG_20190914_165448.jpgIMG_20190914_144338.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LETNÍ KINO 

V pátek 5. 7. se poprvé v naší obci uskutečnilo promítání letního kina. Diváci měli možnost v areálu za hasičkou zhlédnout v současnosti velmi populární hudební film Bohemian Rhapsody. Areál byl veřejnosti otevřen již od 20.h, kdy byla možnost obsadit vhodná strategická místa a zakoupit si občerstvení. Zhruba ve 22h se začalo promítat. Představení trvalo přes 2 hodiny, tzn. končilo až po půlnoci, ale všichni přítomní se výborně bavili. Organizátory potěšila hojná divácká účast.

Velké poděkování patří p. Zuzaně Štroblíkové, která celou akci zajišťovala (občerstvení i promítání) a všem, kteří jí pomáhali.

66370431_476646069776109_5910534014782930944_n (1).jpg

 

 

                                                                                                                                                                      Kulturní komise

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STAVĚNÍ A KÁCENÍ MÁJE

Májový měsíc byl v Pustiměři zahájen tradičním stavěním máje.  Akce se stala za předešlé roky oblíbenou, a tak i letos Vás přišlo hodně. Samotné stavění je vyvrcholením celého dne. Není již atraktivní jako dříve, kdy se stavělo za pomocí několika tyčí, ale přesto i nakladač pana Pospíšila má své kouzlo. Je samozřejmě bráno s mírnou nadsázkou. Na akci jsme připravili několik soutěží pro naše nejmenší. Objednali skákací hrad.

006_staveni-maje_dji_2019-04-30.jpgPro ty větší pak byly připraveny jiné atrakce. Proběhla tombola již s tradičními cenami. Točilo se pivo, na grilu se usmíval vepřový steak. Nechyběly tradiční klobásky. Pro děti jsme zdarma připravili pohoštění v podobě špekáčků.

Akce opět propojila naše místní organizace. Hlavním pořadatelem byl FK Pustiměř. Zapojili se však, a velkou mírou pomohli, i hasiči Pustiměř a MC Pustiměř. Zapojili se dokonce i někteří zastupitelé naší obce. Akci pomohla připravit naše kulturní komise, která řešila přípravu napříč jednotlivými organizacemi.

Pod hlavičkou kulturní komise se pak konalo i kácení máje. Šlo o akci zcela novou. Byl to kalendářně den dětí, a tak jsme pro naše menší chtěli připravit opět něco nového, něco zcela netradičního. Ve spolupráci s obcí se podařilo zajistit, aby na hřiště dorazila vojenská technika. Děti i dospělí si mohli nejen prohlédnout, ale zakusit jaké to je, když se bojový stroj rozjede v plné své síle. Hry pro děti i dospělé byly opět součástí tohoto dne. 

Závěrem akce jsme pak poslali naši máj k zemi a uzavřeli tímto náš májový měsíc.

Na obou těchto akcích panovala dobrá nálada. Budeme se tak těšit příští rok.

Všem organizátorům a pomocníkům děkujeme za pomoc.

video ZDE, foto ZDE

                                                                                                                                                                         Michael Smejkal, předseda kulturní komise

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VÝLET PRO DĚTI DO SLOUPSKO-ŠOŠŮVSKÝCH JESKYNÍ

Skupinové foto před jeskyníVe čtvrtek 18. 4. 2019 pořádalo MC Pustiměř  výlet do Sloupsko – šošůvských jeskyní. Akce byla určena pro děti z Pustiměře, které chodí do 1. – 3. třídy. Prvotním motivem bylo, aby rodiče v době velikonočních prázdnin nemuseli řešit hlídání svých malých dětí. Finančně akci výrazně podpořila obec Pustiměř – zúčastněným dětem uhradila cestu a téměř celý oběd. Rodiče dopláceli jen 100 Kč (vstup, pojištění, min. příspěvek na oběd). O děti se starali dobrovolníci z MC Pustiměř (Jana Červíková, Simona Horáková, Monika Kurková, Darina Pospíšilová a Bronislav Kurka), kteří jim věnovali den své dovolené, za což jim děkujeme. 

Absolvovali jsme kratší prohlídku jeskyně (asi 70 minut). Kromě krápníkové výzdoby jsme zahlédli netopýry, zažili ,,jeskynní tmu‘‘ a vyzkoušeli akustiku. Na konci prohlídky jsme zhlédli krátký film o lovcích mamutů. Po návratu do Pustiměře jsme měli v místní restauraci Adélka zajištěný oběd. Všichni si pochutnali na vývaru a kuřecím řízku s bramborem. Děkujeme zaměstnancům Adélky, že se o tak početnou skupinu tvořenou převážně dětmi, výborně postarali.

Pro děti byl výlet velkým zážitkem a už nyní plánujeme obdobnou akci v době podzimních prázdnin.

MC Pustiměř


PŘEDNÁŠKA OBČAN A PRÁVO

občan a právo.jpgV úterý 9. 4. se v místní Restauraci Adélka uskutečnila první z cyklu přednášek pro občany.  V rámci prvního setkání jsme se nejdříve seznámili se základy dědického práva a také jsme nabyli kontaktů, na které se v případech přepisu majetku můžeme obrátit. Vyjasnili jsme si také základní pojmy týkající se této problematiky jako je např. datová schránka, zůstavitel, třídy dědiců apod. Dále jsme se dozvěděli o některých aspektech nakládání s naším majetkem- darování, úplatný převod nemovitosti, vydědění nebo o společném jmění manželů. Děkujeme naši zastupitelce Mgr. Kláře Gottwaldové, MBA., že se ujala první přednášky a poskytla právnické rady spoluobčanům.

Na podzim nás čeká další z cyklu přednášek, tentokrát ale z oblasti zdravotnictví na téma První pomoc.

...Může se to stát komukoliv.... úraz dítěte, infarkt, mrtvice, autonehoda ... V případě otázky života jde o vteřiny a je třeba umět správně reagovat, tak neváhejte a přijďte. K dispozici budou i figuríny, na kterých si lze prakticky vyzkoušet KPR.

Za kulturní komisi obce Pustiměř

Nikol Trávníčková 


DIVADLO "TLUSTÝ PRADĚDEČEK"

V sobotu 6. 4. jsme měli možnost v místní sokolovně zhlédnout pohádku Tlustý pradědeček. Nastudovali ji ochotníci divadla Haná z Vyškova a byla zpracována na motivy pohádky Josefa Čapka z knihy Devatero pohádek. Původně sice byla určena dětem, ale výborně se při ní bavili i dospělí diváci. Představení, které trvalo téměř 1, 5 hodiny, bylo plné písniček a humoru. Herci dokázali publikum poutavě zaujmout. Diváci je za to odměnili velkým potleskem. Na závěr se herci s malými diváky ochotně vyfotili. Jediným negativem na pořádané akci byla velmi malá divácká účast.

pradědeček-skupina.jpegpradědeček_zbyňa.jpeg


OSTATKY 2019

Dne 2. a 3. 3. 2019 proběhly v naší obci tradiční Ostatky. Přestože se nacházíme v tzv. moderní době, je o tuto akci stále velký zájem. Akce sama o sobě je největší a hlavně nejdelší. Snažíme se tuto tradici co nejvíce zachovat, ale i tak se nevyhneme modernizaci. Ostatky zorganizoval místní fotbalový klub FK Pustiměř. Na akci se podílela i obec, která byla spolupořadatelem. Vše za podpory mateřského centra.

Dědina nás přivítala s otevřenou náručí. Velice si vážíme dobrých lidí, kteří s námi tento svátek oslavili. Byli jsme až překvapeni, jaké pohoštění pro nás někteří spoluobčané připravili. Všem upřímně děkujeme za milé přijetí.Ostatníci před Sokolovnou

Na dva dny se stala obec naším útočištěm. Přestože máme své dvoudenní zákony, ctíme pořádek a na tento dohlíželo již tradiční trio policajtů (Zdeněk Šedovič, Radim Krampl a Jiří Snídal). 

Hlavními osobami jsou při tomto svátku stárci. Opět jsme vsadili na osvědčenou kvalitu a vytvořili spolehlivé páry. 

První dvojicí a hlavními stárky byli Kristýna Hučíková a Martin Maděra. Tito měli povinnost největší. Střežit naše právo.

Druhou dvojici, neméně důležitou, vytvořili Andrea Holubová a Jan Brandýs. Často označováni “Kasa”. Tato dvojice hlídala naše poklady v podobě vybraných peněz.

Údernou třetí dvojici vytvořili Nikol Trávníčková a Patrik Krampl. Slovo úderné zde není náhodné. Patrik vyplácel “neukázněné narušitele” našich Ostatků.

O dostatek alkoholu se pak starali tři hlavní sklepníci. (Marek Kalvaster, Radek Kavečka a Michael Smejkal). Za zmínku možná stojí říct, že za sobotní průvod obcí, odpolední a večerní zábavu jsme spotřebovali 35 litrů slivovice. 

Mimo tyto hlavní účastníky se na pořádání akce podílelo mnoho jiných lidí. Do krojů se tak oblékl nevídaný počet dobrovolníků. Bylo úžasné sledovat roj krojovaných, jak se šine obcí. Bylo nás téměř 50. Do průvodu se pak zapojily již tradičně masky.

Ostatky se zkrátka vyvedly. Jsme rádi, že jsme vás mohli pobavit a já doufám, že za dva roky si opět všichni řekneme: „Čí só ostatky?“ 

Všem patří velký dík. Nerad bych na někoho zapomněl. Proto zvolím obecnou frázi. Všem, kteří svojí činností přispěli k tomu, aby mohly Ostatky v této velikosti proběhnout, děkujeme. Vážíme se Vaší pomoci.

Zde malá ukázka našeho svátku.

https://www.youtube.com/watch?v=akaaaNKkO_I

 Michael Smejkal, předseda kulturní komise


OBECNÍ PLES 2019

V sobotu 2. února se v zaplněném sálu místní sokolovny konal další ročník tradičního obecního plesu. Tak jako v posledních letech byla spoluorganizátorem pustiměřská základní a mateřská škola.

Ples byl zahájen povedeným předtančením žáků 8. a 9. ročníku, kteří pod vedením paní učitelky Simony Štulové předvedli přítomným moderní verzi polonézy.

K tanci a poslechu hrála po celý večer kroměřížská hudební skupina Classic, která zde už v minulosti několikrát vystupovala.

Tradičně bohatá tombola, která nabídla téměř 150 cen, lákala návštěvníky k zakoupení výherních losů. Poděkování patří všem sponzorům, kteří se na ní podíleli.

Všem návštěvníkům plesu patří poděkování za vytvoření hezké a milé atmosféry.

Mgr. Vlastimil Smékal, starosta