Podle čeho se určuje datum oslavy Velikonočních svátků? Jaká je příprava na Velikonoce a jak dlouho trvá? Jak se jmenují jednotlivé dny velikonočních svátků a jaké se k nim váží tradice? Toto všechno se dozví děti na naší tematické stezce po stopách velikonočních zvyků.
Stezka má 14 stanovišť, začíná za vinohradem, dále vede převážně po naučné stezce Melice a končí v Buchtále u retenční nádrže pod kopcem na Zelenou Horu. Trasa měří cca 3 km a je znázorněna na přiložené mapce.
Na každém stanovišti je vždy připravena otázka ve 2 variantách obtížnosti – jednodušší úroveň pro děti 5-8 let (úkoly zelené barvy), složitější pro děti 9-14 let (úkoly žluté barvy).
Správné odpovědi zaznamenávejte pomocí daných souřadnic do odpovědní karty. Odpovědní kartu si můžete stáhnout a vytisknout dle přílohy níže, popř. si ji můžete fyzicky vyzvednout v potravinách Hruška v Pustiměřských Prusích.
V některých úkolech jsou používány i QR kódy. K řešení úkolů však není potřeba telefon! Pod QR si můžete přečíst zajímavosti k velikonočním zvykům a tradicím.
Dále přikládáme i omalovánky a tipy na tvůrčí dílny k tématu.
OMALOVÁNKY - VELIKONOČNÍ TEMATIKA
Připravena je i stezka pro nejmenší děti od 3 do 5 let. Má 14 zastavení, začíná také u vinohradu a končí na Meličáku. Na každém stanovišti najdete otázku či úkol. U devíti hádanek si z odpovědí zapíšete písmenka, ze kterých postupně složíte tajenku, podle čeho získaly Velikonoce svůj název.