fulltext

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30
Veřejné hlasování - participativní rozpočet naší obce "Utváříme Pustiměř"
1
Veřejné hlasování - participativní rozpočet naší obce "Utváříme Pustiměř"
2
Přerušení dodávky elektrické energie
Veřejné hlasování - participativní rozpočet naší obce "Utváříme Pustiměř"
3
Přerušení dodávky elektrické energie
Veřejné hlasování - participativní rozpočet naší obce "Utváříme Pustiměř"
4
Veřejné hlasování - participativní rozpočet naší obce "Utváříme Pustiměř"
5 6
7 8
Hospodský kvíz v restauraci Adélka
Přerušení dodávky elektrické energie
9 10 11 12 13
Drakiáda za hasičkou
14 15 16 17 18 19
Expedice Melice - komentovaná archeologická procházka
Sběr elektroodpadu
20
21 22 23 24
SVOLÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE
25
Den kouzel v ZŠ Pustiměř
26 27
28 29 30 31 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Hlášení místního rozhlasu

Hlášení místního rozhlasu       

 

18. 10. 2019 

 1. Oznamujeme občanům, že paní doktorka Pourová zahájila očkování proti chřipce.

   

 2. Fotbalový klub Pustiměř zve všechny příznivce na další mistrovská utkání v této sezóně. V pátek od 16.30 hod. sehrají své utkání hráči starší a mladší přípravky proti Vyškovu "A".  V neděli v 9.30 hod. nastoupí hráči starších žáků proti Rousínovu a v 11.15 hod. mladší žáci proti stejnému soupeři. Fotbalovou neděli uzavřou od 14.30 hod. muži "A", jejichž soupeřem budou Velešovice. Občerstvení je zajištěno. Na vaši návštěvu se těší hráči a pořadatelé.

   

 3. Byly nalezeny klíče. Majitel si je může vyzvednout na obecním úřadě.

   

 4. Obec Drysice a Dobro spolek Drysicko pořádají tuto sobotu zájezd zdarma do lokality Olomouc na celorepublikovou akci Zasaďme Česko. Odjezd autobusu je v 8.00 hod. ze zastávky v Drysicích, návrat kolem 17 hodiny. Akce je dobrovolná, zábavná a poučná. Součástí programu je měření kmenů a měření volně stojících stromů, lesnické plánování (informace o lese), setkání se známými osobnostmi, lesní pedagogika pro nejmenší, výroba a vyvěšování ptačích budek, zalesňování. Akce je vhodná pro dospělé i děti, věk dle uvážení rodičů.

   

 5. SDH Pustiměř provede v sobotu 19. 10. 2019 od 9.00 do 11.00 hod. v budově technického zázemí obce v Pustiměřských Prusích č. 101 sběr elektrozařízení. Jedná se zejména o chladničky, pračky, sporáky, vysavače, žehličky, vrtačky, brusky apod. Přinést můžete i televizory a monitory, počítače a mobily. Zdarma lze převzít pouze kompletní vysloužilé elektrozařízení. Do tohoto sběru nepatří žárovky, zářivky, výbojky, bojlery, cartridge, hrací automaty, pouliční osvětlení. Tímto sběrem současně podpoříte místní jednotku SDH.

   

 6. Muzeum Vyškovska ve spolupráci s naší obcí zve všechny zájemce na komentovanou archeologickou procházku k pozůstatkům biskupského hradu Melice. Procházka se uskuteční v sobotu 19. října se srazem účastníků ve 12.30 hod. na autobusové zastávce Pustiměř, náves. Obec Pustiměř připravila pro účastníky akce drobné občerstvení ve formě teplého nápoje a opékání špekáčků. Časová náročnost je přibližně dvě hodiny.

   

 7. Oznamujeme občanům, že z důvodu opravy kanalizace bude ve dnech 23. 10. 2019 – 20. 12. 2019 uzavřena komunikace od křižovatky na návsi směrem ke družstvu, a to po autobusovou zastávku u tiskárny. Komunikace od křižovatky u Petrželového po křižovatku na návsi bude označena jako slepá komunikace.   Vzhledem k této uzavírce bude stanovena objízdná trasa, a to ulicí Novou, dále Ulicí směrem ke škole a kolem bytových domů pod školou.

   

 8. Dálniční čerpací stanice SHELL Pustiměř hledá zaměstnance na pozici OBSLUHA ČERPACÍ STANICE.  Náplní práce je obsluha pokladny, zákazníků, přejímka a doplňování zboží, úklid prodejny a toalet. Směny jsou turnusové, denní i noční směna trvá 12 hodin. Nástup je možný ihned. Pro více informací kontaktujte paní Blanku Kaplánkovou, tel. č. 774 101 166, mail shell8106@csshell.net.  

   

 9. Žádáme občany, aby při venčení svých mazlíčků dbali na to, aby nedocházelo ke znečišťování veřejného prostranství a aby uklízeli jejich případné výkaly. Za tímto účelem byly po obci rozmístěny sáčky na psí exkrementy.

   

 10. Policie ČR ve spolupráci s městem Vyškov zve malé i velké na již tradiční preventivní akci JE NÁS VIDĚT, která se uskuteční v pátek 18. 10. 2019 od 16.00 hodin v budově a před budovou Policie ČR v Brněnské ulici. Pro příchozí budou připravena různá stanoviště, kde si mohou děti i dospělí otestovat své znalosti v dopravě, vyzkoušet základy první pomoci nebo projít slalom se speciálními brýlemi, které navozují stav, jako by byl člověk pod vlivem alkoholu nebo drog. Chybět nebude ani prezentace důležitosti užívání reflexních prvků v dopravě. Letos nově uvidíte přehlídku různých reflexních doplňků v podání seniorů. Každý návštěvník, který se akce zúčastní, dostane dárek v podobě reflexního předmětu. V 18.00 hodin se můžete těšit na ohňovou show. Na akci spolupracuje Maják Vyškov – středisko volného času, Městská policie Vyškov, BESIP JmK a Český červený kříž Vyškov. Na tuto akci vás srdečně zvou pořadatelé.

   

 11. Obecní knihovna v Pustiměři pořádá zájezd do Janáčkova divadla v Brně na moderní zpracování opery Antonína Dvořáka Rusalka, v hudebním nastudování Jaroslava Kyzlinka s videoprojekcemi Tomáše Hrůzy. Představení se uskuteční ve středu 20. 11. 2019 od 19.00 hodin. Cena včetně dopravy činí 700 Kč. Přihlásit se můžete v knihovně, případně na obecním úřadě.

   

 12. Kulturní dům Ivanovice na Hané vás zve na zábavný pořad ÚSMĚVY ZDEŇKA TROŠKY S PÍSNIČKAMI SIMONY KLÍMOVÉ, který se koná 4. 11. v 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji 260 Kč, na místě 320 Kč. Předprodej probíhá do 27. 10. na Městském úřadě v Ivanovicích na Hané, tel. 517 325 661. Od 28. 10. pak v Městské knihovně v Ivanovicích na Hané, tel. 517 363 397. 

   

 13. Drůbežárna Prace bude v úterý 22. 10. 2019 v 8.15 hod. před obecním úřadem prodávat kuřice všech barev, chovné kohouty, roční slepice, krmivo pro drůbež a králíky a vitamínové doplňky. Dále bude vykupovat králičí kožky za 5 Kč/ks.

   

 14. Společnost RESPONO, a.s. Vyškov oznamuje, že v den státního svátku, v pondělí 28. října 2019, budou svozy odpadu probíhat dle pravidelných svozových plánů bez omezení. Sběrné dvory společnosti však budou uzavřeny.

 

 

 

Informace Jihomoravského kraje k BLACKOUTU

Vyjádření orgánů ŽP ke spalovně - vyjadreni - EKOTERMEX.pdf

Informační leták k třídění odpadů - leták s tříděním

 

Informace společnosti RESPONO k údržbě nádob na bioodpad 

Údržba sběrných nádob na bioodpad