fulltext

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Články z akcí

Články z akcí

OSTATKY 2019

Dne 2. a 3. 3. 2019 proběhly v naší obci tradiční Ostatky. Přestože se nacházíme v tzv. moderní době, je o tuto akci stále velký zájem. Akce sama o sobě je největší a hlavně nejdelší. Snažíme se tuto tradici co nejvíce zachovat, ale i tak se nevyhneme modernizaci. Ostatky zorganizoval místní fotbalový klub FK Pustiměř. Na akci se podílela i obec, která byla spolupořadatelem. Vše za podpory mateřského centra.

Dědina nás přivítala s otevřenou náručí. Velice si vážíme dobrých lidí, kteří s námi tento svátek oslavili. Byli jsme až překvapeni, jaké pohoštění pro nás někteří spoluobčané připravili. Všem upřímně děkujeme za milé přijetí.Ostatníci před Sokolovnou

Na dva dny se stala obec naším útočištěm. Přestože máme své dvoudenní zákony, ctíme pořádek a na tento dohlíželo již tradiční trio policajtů (Zdeněk Šedovič, Radim Krampl a Jiří Snídal). 

Hlavními osobami jsou při tomto svátku stárci. Opět jsme vsadili na osvědčenou kvalitu a vytvořili spolehlivé páry. 

První dvojicí a hlavními stárky byli Kristýna Hučíková a Martin Maděra. Tito měli povinnost největší. Střežit naše právo.

Druhou dvojici, neméně důležitou, vytvořili Andrea Holubová a Jan Brandýs. Často označováni “Kasa”. Tato dvojice hlídala naše poklady v podobě vybraných peněz.

Údernou třetí dvojici vytvořili Nikol Trávníčková a Patrik Krampl. Slovo úderné zde není náhodné. Patrik vyplácel “neukázněné narušitele” našich Ostatků.

O dostatek alkoholu se pak starali tři hlavní sklepníci. (Marek Kalvaster, Radek Kavečka a Michael Smejkal). Za zmínku možná stojí říct, že za sobotní průvod obcí, odpolední a večerní zábavu jsme spotřebovali 35 litrů slivovice. 

Mimo tyto hlavní účastníky se na pořádání akce podílelo mnoho jiných lidí. Do krojů se tak oblékl nevídaný počet dobrovolníků. Bylo úžasné sledovat roj krojovaných, jak se šine obcí. Bylo nás téměř 50. Do průvodu se pak zapojily již tradičně masky.

Ostatky se zkrátka vyvedly. Jsme rádi, že jsme vás mohli pobavit a já doufám, že za dva roky si opět všichni řekneme: „Čí só ostatky?“ 

Všem patří velký dík. Nerad bych na někoho zapomněl. Proto zvolím obecnou frázi. Všem, kteří svojí činností přispěli k tomu, aby mohly Ostatky v této velikosti proběhnout, děkujeme. Vážíme se Vaší pomoci.

Zde malá ukázka našeho svátku.

https://www.youtube.com/watch?v=akaaaNKkO_I

 Michael Smejkal, předseda kulturní komise


OBECNÍ PLES 2019

V sobotu 2. února se v zaplněném sálu místní sokolovny konal další ročník tradičního obecního plesu. Tak jako v posledních letech byla spoluorganizátorem pustiměřská základní a mateřská škola.

Ples byl zahájen povedeným předtančením žáků 8. a 9. ročníku, kteří pod vedením paní učitelky Simony Štulové předvedli přítomným moderní verzi polonézy.

K tanci a poslechu hrála po celý večer kroměřížská hudební skupina Classic, která zde už v minulosti několikrát vystupovala.

Tradičně bohatá tombola, která nabídla téměř 150 cen, lákala návštěvníky k zakoupení výherních losů. Poděkování patří všem sponzorům, kteří se na ní podíleli.

Všem návštěvníkům plesu patří poděkování za vytvoření hezké a milé atmosféry.